Servis pro média > Ve třetině Extraligy si Radotín drží sympatické 3. místo v průběžném pořadí.

Ve třetině Extraligy si Radotín drží sympatické 3. místo v průběžném pořadí.

Oba týmy můžů a žen mají stejný počet výher a porážek

Radotín SK si v posledním hracím kole třemi výhrami zajistil průběžné třetí místo. Do ukončení poloviny soutěže mu zbývají zápasy s Havlíčkovým Brodem (druhé místo), Ledenicemi (předposlední místo) a juniorskou reprezentací (poslední místo). Radotín SK nyní má pozitivní skóre 6:4, což pro Radotín není typická situace, neboť v posledních sezónách byl spíše remízovým králem. Například v loňské sezoně si zajistil druhé místo po základní skupině až v památné vítězné smršti v posledních pěti zápasech. Dá se čekat, že souboj s Hrochy bude soubojem o druhé místo. V zápase s Ledenicemi bychom od radotínských mohli čekat potvrzení formy i odplatu za loňské nešťastné prohry v Ledenicích. V neposlední řadě si musí pohlídat zrádné zápasy s „českou juniorkou“ ,  neboť v loňském roce na prohru s juniorkou doplatilo pražské Tempo a letos sebrala juniorka cenné body pražské Krči.

V letošní sezóně si  Radotín SK  odnesl cenná vítězství s loňskými finalisty Chomutovem a Spectrem Praha. Zvláště při zápasech s Chomutovem se strhla nebývalá přestřelka a zápasy skončily 9:10 a 9:6. Ve vítězném zápase byla ze strany Radotína vidět řada výborných odpalů a Radotín SK měl v páté směně matchball v podobě šance ukončit zápas rozdílem. Což Chomutovští odmítli řadou tvrdých nebo těžko zpracovatelných odpalů a i zavháními radotínské obrany.  A ačkoliv chomutovští  stáhli náskok, radotínští v další směně nedali soupeři žádnou šanci na další obrat v zápase a výsledek zápasu si pohlídali. Divácky atraktivní zápas skončil 9:6 a Radotín SK má tak lepší vzájemné skóre zápasů s Chomutovem.  Radotín SK byl Chomutově ve své téměř nezměněné „loňské“ sestavě, bez hostujících posil z pražské Kotlářky a i když se Radotín SK nevyvaroval některých chyb, je vidět, že oproti loňské sezóně posílil vnější pole, útok a také nadhazovači se zlepšili. Především Jan Čučka má velmi slušnou formu, což potvrdil vítězným zápasem proti pálkařsky silným týmům jako je zmíněný Chomutov nebo pražská Krč.

V dalším programu je pro Radotín zajímavé, že Chomutov má před sebou zápasy s Tempem a Spectrem. A Havlíčkův Brod se utká kromě Radotína s pražskou Krčí, která má na kontě sice sedm porážek, ale i tak je nebezpečným soupeřem. Při stoprocentní úspěšnosti Chomutova, by se Radotínští mohli dostat na stejné místo jako je Spectrum. Pokud Chomutov klopýtne, Radotínští posílí prozatímní třetí místo. S Havlíčkovým Brodem budou radotínští bojovat o druhé místo s tím, že Hroši musí zvládnout zápasy s Krčí a radotínští s Ledenicemi. Výchozí pozice Hrochů je tedy trochu složitější.

Letmý pohled na druhou ligu žen

Sympaticky se také jeví výkony radotínských žen v druhé lize, zatím jsou na lichotivém čtvrtém místě. Soutěž je také v jedné třetině, ženy mají také pozitivní skóre, shodou okolností stejné jako muži. Současné výkony jsou výrazně lepší a tým působí kompaktnějším a silnějším dojmem. Koneckonců za třetinu soutěže získal 6 výher což je dvě třetiny všech výher za celou loňskou sezonu. Cennou výhru si radotínské krásky připsaly s lídrem soutěže a jednoho z center českého ženského softballu pražskými Joudrs. Ve vítězném zápase holky dominovaly ve všech dovednostech, především byl sympatický výkon  na pálce. Vydrží-li forma i nadále, mohou směle holky myslet na účast v playoff.